Děti od 1  roku

article_delim2
Pokud jsou menší děti „více akční“ nebo mají více než 3 roky, je lepší zvolit focení venku. V ateliéru znamená udržet je a zabavit na 2 metrech, ale „proč, když kolem je tolik zábavnějších věcí?“ 🙂
Venku se dá kole dětí chodit kolem dokola, můžeme za nimi pobíhat, není potřeba je držet jen na jednom místě.

Navíc starší děti (cca od 4-5ti let) jsou v ateliéru většinou už dost „prkenné“ s naučeným smíchem, ztrácejí přirozené výrazy, moc se hlídají a rekvizity, které mám v ateliéru k dispozici, jsou pro ně už malé, pokud v ateliéru – fotím tedy většinou bez rekvizit. Venku jsou fotografie mnohem volnější, je větší možnost zachytit přirozený výraz.
Pokud chcete přece jen fotky v ateliéru, počítejte u starších dětí prosím s jednoduššími fotkami bez rekvizit, děti od 6 let už fotím v ateliéru jen na jednobarevném pozadí. Barevnější pozadí, která vidíte na fotkách jsou velikostně vhodné pouze pro focení malých dětí, asi do  4 let.

OBLEČENÍ, REKVIZITY
Vyberte různé barvy oblečení, raději prosím zvolte oblečení bez výrazných obrázků typu Spiderman, Hello Kitty apod. Prosím odstraňte před focením tetovačky! Tetovačky neretušuji!
Pokud mají starší děti nějakého koníčka – fotbalový míč, flétnu apod., vezměte klidně s sebou, využijeme při focení.

Pro focení venku toho nebrávám moc, většinou bedýnku na sezení, deku, jsou to většinou přirozenější fotky bez nějakých hodně rekvizit kolem.
Pozor ale, na venkovní focení mám méně termínů (většinou obsazených hodně dopředu), protože venku fotívám kvůli světlu  jen k večeru, je tedy potřeba to trochu promyslet 🙂