MIMINKA A BATOLATA

Fotografování dětí 2-12. měsíc. Každé období vývoje prvního roku má své možnosti focení, ideální na focení je období kolem půl roku, kdy už se děti hezky zvednou na bříšku a smějí se na cizí i z větší dálky nebo potom období, kdy začínají sedět.
(více info k focení pod fotogalerií)

Jak se připravit na focení?


Miminka 2.-5.měsíc:

Fotíme většinou v košících nebo na rukou s rodiči. 

Miminka se hodně fotografují nahá, přikrytá jen nějakým šátkem, takže toho s sebou nemusíte na oblečení brát moc. Stačí 1-2 oblečení, ve kterých se vám miminko líbí. Na společné fotografie je dobré barevně sladit vaše oblečení. Dobře vypadá bílá barva, ale můžete zvolit i jinou, přizpůsobíme tomu pozadí. Fotím většinou naboso bez ponožek. 

Batolata:

Ideální období na focení je kolem 8-9.měsíce, kdy miminko začíná sedět, ale ještě se moc nebatolí pryč. Je to asi nejideálnější období na focení, máme hodně možností, pokud už dítko sedí.

OBČERSTVENÍ
Pro batolátka je dobré vzít i různé křupky, piškoty, prostě úplatky, které se dají rychle sníst :-).

OBLEČENÍ, REKVIZITY
Vyberte různé barvy oblečení, raději prosím zvolte oblečení bez výrazných obrázků. Pro kluky hezky vypadají košile, riflíky, klidně kšandy apod., pro holčičky vezměte alespoň jedny šaty, ale vezměte i kombinaci s kalhotami, ať je na výběr. Batolátka fotím i nahá, ale v galerii tyto fotografie nenajdete :-)

Na společné fotografie je dobré barevně sladit vaše oblečení, nejlépe bez nápisů a obrázků. Pokud jsou vidět nohy, fotím většinou naboso bez ponožek.

JAK TO PROBÍHÁ

Fotografování trvá 45 minut-hodinu včetně převlékání, déle většinou nevydrží. Není mým cílem vaše děti unavit tak, aby plakaly, takže děláme během fotografování přestávky, kdy si dají pití a něco dobrého, co jim vezmete s sebou a co mají rády.
• Můžete si předem vybrat na webu typ fotografií, které se vám líbí a před fotografováním se můžeme domluvit na konkrétních motivech.
• Častější varianta - pro fotografování vám sama vyberu motivy, které se hodí k typu a oblečení vašeho dítěte, podle toho, co si s sebou donesete nebo co si vyberete z dekorací ve fotoateliéru a také podle toho, co vaše dítko zabaví.

KDY FOTIT
Základem je, aby děti byly vyspané a ne mrzuté z únavy. Vyberte proto termín během dne, který bude odpovídat jejich dennímu režimu.

DŮLEŽITÁ JE TRPĚLIVOST
Buďte s dětmi trpěliví!!! Naším úkolem bude je společně rozesmát. Takže s sebou vezměte dobrou náladu a trpělivost a odmění se vám za to nezapomenutelnými okamžiky.