DĚTI, RODINA v ateliéru

Více info k focení pod fotogalerií.

Jak se připravit na focení v ateliéru?

Fotografování dětí 1-5 let

OBLEČENÍ, REKVIZITY
Vyberte různé barvy oblečení, raději prosím zvolte oblečení BEZ výrazných obrázků typu Spiderman, Hello Kitty, Mickey Mouse, Minnie apod. Pro kluky hezky vypadají košile, riflíky, klidně kšandy apod., pro holčičky vezměte alespoň jedny šaty, ale vezměte i kombinaci s kalhotami, ať je na výběr. Pokud máte oblíbeného plyšáka nebo oblíbenou hračku, kterou chcete vyfotit, vezměte klidně s sebou. Prosím do ateliéru vezměte dětem papučky, pokud už chodí, na dobu, kdy se zrovna nefotí.
Na společné fotografie je lepší se barevně sladit. ODSTRAŇTE DĚTEM PŘED FOCENÍM TETOVAČKY!!! TETOVAČKY NERETUŠUJI. Jako doplňky k focení lze využít v ateliéru např. kufry, retro odrážedlo, trojkolku, dřevěné letadlo, koníka, lavičky, křesílka apod.
K narozeninovému focení na 1 rok můžeme využít umělý dortík, velkou 1, balónky nebo dřevěné kostky s nápisem ROK (vše k dispozici v ateliéru)

KDY FOTIT
Základem je, aby děti byly vyspané a ne mrzuté z únavy. Vyberte proto termín během dne, který bude odpovídat jejich dennímu režimu. Není mým cílem vaše děti unavit tak, aby plakaly, takže děláme během fotografování přestávky, kdy si dají pití a něco dobrého, co jim vezmete s sebou a co mají rády. Je dobré vzít i různé křupky, piškoty, prostě úplatky, které se dají rychle sníst :-).

OBČERSTVENÍ
Je dobré vzít pití a různé křupky, piškoty, prostě úplatky, které se dají rychle sníst :-)

JAK TO PROBÍHÁ
Fotografování trvá většinou 1 hodinu včetně převlékání. Není mým cílem vaše děti unavit tak, aby plakaly, takže děláme během fotografování přestávky, kdy si dají pití a něco dobrého, co jim vezmete s sebou a co mají rády.
• Můžete si předem vybrat na webu typ fotografií, které se vám líbí a před fotografováním se můžeme domluvit na konkrétních motivech.
• Častější varianta - pro fotografování vám sama vyberu motivy, které se hodí k typu a oblečení vašeho dítěte, podle toho, co si s sebou donesete nebo co si vyberete z dekorací ve fotoateliéru a také podle toho, co vaše dítko zabaví.

MOTIVACE
Prosím ZAKAŽTE SI PŘED FOTOGRAFOVÁNÍM věty typu: "Půjdeme k paní fotografce, musíš se tam usmívat,..." :-(((
V dítěti automaticky nastavíte negativní postoj k novému neznámému prostředí, který mi potom trvá déle odbourat. Navrhuji raději věty typu: "Půjdeme si za tetou Soňou,budeme si tam hrát a povídat si a u toho budeme dělat pěkné fotečky, které ti potom pověsíme do pokojíčku a dáme babičce. Uvidíš, jakou uděláme babičce radost." Děti mně potom při fotografování oslovují "teto" a je to :-)))) Ukažte jim na webu fotografie, zkuste společně vybrat co by se vám líbilo, děti budou mnohem lépe spolupracovat, když budou vědět, co je čeká.

DŮLEŽITÁ JE TRPĚLIVOST
Buďte s dětmi trpěliví!!! Nevyčítejte jim , že se nesmějí, nenuťte je do smíchu. Děti se neumí smát na povel, většinou to vede jen ke křečovitým výrazům. Naším úkolem bude je společně rozesmát. Takže s sebou vezměte dobrou náladu a trpělivost a odmění se vám za to nezapomenutelnými okamžiky.

Fotografování dětí od 6 let

Focení dětí od 6 let doporučuji zvolit venku. Venku jsou fotografie mnohem volnější, je větší možnost zachytit přirozený výraz. Pokud chcete přece jen fotky v ateliéru, počítejte prosím s jednoduššími fotkami bez rekvizit, děti od 6 let už fotím v ateliéru jen na jednobarevném pozadí. Barevnější pozadí, která vidíte na fotkách jsou velikostně vhodné pouze pro focení malých dětí.

Vyberte různé barvy oblečení, které ladí s jejich stylem, raději světlé nebo barevné oblečení, ať nejsou fotografie smutné. Prosím odstraňte před focením tetovačky! Tetovačky neretušuji! Pokud máte nějakého koníčka - fotbalový míč, flétnu apod., vezměte klidně s sebou, yyužijeme při focení. 

Jak se připravit na fotografování společných rodinných fotografií?

Na společné fotografie více dětí nebo celé rodiny je dobré barevně sladit vaše oblečení. Dobře vypadá světlá barva, ale můžete zvolit i jinou, přizpůsobíme tomu pozadí. Pokud nechcete černobílé fotografie nebo fotografie typu intimní bodové svícení, je lepší se vyhnout tmavé barvě na triku a košili. Černá na fotografii potom působí trochu smutně. Také dobře vypadá, když jste barevně nakombinovaní. Nejlépe vypadá oblečení bez nápisů. Pokud si s oblečení nevíte rady, vezměte toho více a nakombinuji to na místě.

Fotky, kde sedíte na zemi, fotím většinou na boso bez ponožek. Pokud vyloženě nechcete, je dobré aspoň sladit barevně ponožky. Ale skutečně nejhezčí a nejpřirozenější je to na boso.

Babička a dědeček?

Pokud chcete mít na fotografiích i babičku a dědečka, dá se to domluvit a můžete je vzít s sebou. Ale pozor, každý další člověk navíc kromě nejbližší rodiny děti hodně rozptyluje.

Focení více rodin najednou
Pokud chcete fotit společné fotografie více rodin + např. babička a dědeček, myslete prosím na to, že je lepší udělat to venku. Na ateliérové pozadí mi vejdou dobře tak 4 dospělí + děti, více moc ne. Také, pokud chcete společně více rodin, počítejte prosím s tím, že děti jsou potom při focení více roztěkané, není na to focení ten správný klid, lepší je proto fotit napřed jednu rodinu, potom společné fotografie a potom další rodinu tak, abychom měli při focení hodně lidí najednou na nejkratší možnou dobu.