NEWBORN / novorozenecké

Fotografuji vaše děti od prvních dnů života. Newborn fotografie dělám ve fotoateliéru, kde je pro miminka připravena speciální místnost. Jsem na to přizpůsobena dekoracemi, přebalovacím pultem, samozřejmostí je možnost si miminko v klidu během fotografování nakojit. Newborn fotografie fotím už 15 let, vedu také individuální workshopy newborn fotografie.
(více info k focení pod fotogalerií)

Jak se připravit na fotografování spících novorozených miminek?


KDY SE OBJEDNAT? 
Objednat se můžete do 2-3 dnů od porodu telefonicky (tel.: 777 014 530)
nebo přes formulář výše.
Fotívám většinou středy nebo víkendy.


KDY FOTIT

Fotografování spících miminek fotím většinou do 14.dne od narození, kdy jsou ještě spavější a pamatují si své uložení v bříšku, takže je snadnější je nastavit do nějaké polohy. Maximum, které je ještě vhodné na focení je 20 dnů, později fotím jen v případech, že je miminko narozené předčasně více než o 1 měsíc. Starší děti se už se častěji budí, jsou přece jen větší a už se jim moc nezamlouvá, když s nimi během spánku manipuluji.

TERMÍN

Fotografování novorozenců trvá 2-3 hodiny. Více než polovina toho času je určena uklidňování, hlazení a uspávání drobečka v případě, že chcete fotografie "spícího miminka". Je potřeba si takové focení naplánovat předem a zavolat mi nejpozději v den porodu, abychom včas rezervovali termín. Často si ho zvolí maminky, které se tady fotí už s bříškem a ví, co je čeká. Pro tento typ fotografií mám rezervované termíny a pokud mi zavoláte hned z porodnice, většinou se rychle domluvíme na nějakém nejbližším termínu. Novorozence fotím jen u sebe v ateliéru.


CO S SEBOU:

PRO MIMINKO:
• Miminka se fotí většinou nahá, v nějaké čepičce nebo čelence, používám i vlastní oblečky apod. Dělám ale i společnou fotografii v oblečení, pokud budete chtít (miminko ale může být i nahé), takže vezměte pro miminko na fotografování 1 oblečení, ve kterých se vám líbí a které na něm neplandají!!!!! To platí hlavně u hodně malých miminek, které se někdy v oblečení úplně ztrácejí :-) Pokud se vám povede se s miminkem na společné fotografie barevně sladit, je to úplně ideální. Na cestu vyberte oblečení, které se nepřevléká přes hlavu, ale jednoduše rozepíná. Vybavte se zásobou plenek (6 ks jednorázových + klasické na utírání), pokud používáte umělou výživu, vezměte si s sebou jednu dávku - včetně kojenecké vody - raději navíc, ohřátí ve fotoateliéru není problém.
• Vezměte prosím dudlík, pokud nejste úplně proti jeho používání, i v případě, že ho miminko moc nebere, usnadní nám to focení.

PRO RODIČE:
• Pohodlné oblečení na dobu, kdy se nefotíte, klidně tepláky.
• Na společné fotografie s miminkem se zkuste barevně sladit. Jednoduché oblečení bez potisků. Nezapomeňte i pro sebe na náhradní oblečení - i kalhoty, kdyby vás miminko počůralo, fotí se s vámi i nahé, pokud chcete :-)
• Vezměte si pití a občerstvení pro vás + třeba něco ke čtení.

MOTIV / REKVIZITY FOTOGRAFIÍ

Miminka většinou zvládnou asi 3-4 různé motivy / rekvizity + společnou fotku s rodiči. Pokud je miminko více spavé, může se povést i více motivů. Pokud máte představu, jestli se vám líbí více typ fotografií dětí v košíčcích, jen tak v jednoduchém stylu na dece nebo složitější kombinace s rodiči, např. spící dítě v rukou rodičů apod. je třeba se mnou toto probrat hned při příchodu a přizpůsobíme tomu průběh fotografování.

DŮVĚRA, BEZPEČNOST
Jsem dvojnásobná maminka, mám kurzy manipulace s novorozenci, absolvování workshopů přímo pro fotografování novorozenců, odfotila jsem už opravdu stovky těch nejmenších miminek, a mám pro ně spoustu měkkých košíčků a měkkých podložek, takže nemusíte mít obavy, že by s nimi nebylo dobře zacházeno. Ideální je, pokud se seznámíme už při fotografování bříška, aby jste věděli, co očekávat.

NEBOJTE SE ZEPTAT
Během fotografování je lepší mít možnost miminko nakrmit a uklidnit, proto je lepší přijít bez kojení a nakojit miminko až v ateliéru, ať jej zbytečně nepřekrmujete. Nebojte se zeptat na vše, co vás zajímá. Miminka jsou někdy při fotografování manipulována do zdánlivě krkolomných poloh, ale vše vychází z pozic, jak byly uloženy v maminčině bříšku, takže není třeba se obávat, že by byly polohy pro děti nepohodlné. Pokud nemají miminka při fotografování křečovitě roztažené prsty nebo nepřirozené výrazy, bývají většinou spokojené :-) Nemanipuluji je do žádné polohy, která jim není příjemná. Každé fotografování novorozence je velmi individuální, záleží na tom, jestli mám miminko prdíky, je menší nebo větší spáč apod., podle toho se potom odvíjí tempo fotografování, typy fotografií i jejich počet. Někdy trvá focení i 3 hodiny (mezitím samozřejmě probíhá kojení, přebalování, chování,....:-)) , ale nemusíte mít strach, pro rodiče je to relaxační a odpočinkové, nevyspalí rodiče si můžou i během focení "oddechnout" :-) Pokud jste zvyklé z porodnice kojit vleže, upozorněte mně na to a vytvořím vám prostředí pro kojení vleže, není to žádný problém.

DŮLEŽITÁ JE TRPĚLIVOST
Možná se vám bude zdát fotografování zdlouhavé, vždy trvá nějakou dobu, než se miminko napolohuje do správné polohy a potom se cvakne pár fotek a vymýšlíme něco jiného... :-))), ale věřte tomu, že až přijdete s ročním divočákem, který chvíli neposedí a po 10ti minutách budete splavení, ještě rádi budete vzpomínat, jaké to bylo, když se váš brouček fotil při narození :-)

TO NEJLEPŠÍ NAKONEC
Fotografie, které se povedou jsou nezapomenutelné a budete se tetelit blahem, že máte takové úžasné miminko. Vaše miminko budu fotografovat s citem a láskou, aby byly vaše fotografie opravdu jedinečné.