Informace k fotografování dětí kolem 1 roku

OBLEČENÍ, REKVIZITY
Vyberte různé barvy oblečení, raději prosím zvolte oblečení BEZ výrazných obrázků typu Spiderman, Hello Kitty, Mickey Mouse, Minnie apod. Pro kluky hezky vypadají košile, riflíky, klidně kšandy apod., pro holčičky vezměte alespoň jedny šaty, ale vezměte i kombinaci s kalhotami, ať je na výběr. Pokud máte oblíbeného plyšáka nebo oblíbenou hračku, kterou chcete vyfotit, vezměte klidně s sebou. Prosím do ateliéru vezměte dětem papučky, pokud už chodí, na dobu, kdy se zrovna nefotí, v ateliéru je dlažba.
Na společné fotografie je lepší se barevně sladit. ODSTRAŇTE DĚTEM PŘED FOCENÍM TETOVAČKY!!! TETOVAČKY NERETUŠUJI.
Jako doplňky k focení lze využít v ateliéru např. kufry, tutu sukýnky, námořnické doplňky, retro odrážedlo apod.
K narozeninovému focení na 1 rok můžeme využít umělý dortík, velkou 1, balónky nebo dřevěné kostky s nápisem ROK (vše k dispozici v ateliéru)


KDY FOTIT
Základem je, aby děti byly vyspané a ne mrzuté z únavy. Vyberte proto termín během dne, který bude odpovídat jejich dennímu režimu. Není mým cílem vaše děti unavit tak, aby plakaly, takže děláme během fotografování přestávky, kdy si dají pití a něco dobrého, co jim vezmete s sebou a co mají rády. Je dobré vzít i různé křupky, piškoty, prostě úplatky, které se dají rychle sníst :-).

OBČERSTVENÍ
Je dobré vzít pití a různé křupky, piškoty, prostě úplatky, které se dají rychle sníst :-)

JAK TO PROBÍHÁ
Fotografování trvá většinou 1 hodinu včetně převlékání. Není mým cílem vaše děti unavit tak, aby plakaly, takže děláme během fotografování přestávky, kdy si dají pití a něco dobrého, co jim vezmete s sebou a co mají rády.
• Můžete si předem vybrat na webu typ fotografií, které se vám líbí a před fotografováním se můžeme domluvit na konkrétních motivech.
• Častější varianta - pro fotografování vám sama vyberu motivy, které se hodí k typu a oblečení vašeho dítěte, podle toho, co si s sebou donesete nebo co si vyberete z dekorací ve fotoateliéru a také podle toho, co vaše dítko zabaví.

MOTIVACE
Prosím ZAKAŽTE SI PŘED FOTOGRAFOVÁNÍM věty typu: "Půjdeme k paní fotografce, musíš se tam usmívat,..." :-(((
V dítěti automaticky nastavíte negativní postoj k novému neznámému prostředí, který mi potom trvá déle odbourat. Navrhuji raději věty typu: "Půjdeme si za tetou Soňou,budeme si tam hrát a povídat si a u toho budeme dělat pěkné fotečky, které ti potom pověsíme do pokojíčku a dáme babičce. Uvidíš, jakou uděláme babičce radost." Děti mně potom při fotografování oslovují "teto" a je to :-)))) Ukažte jim na webu fotografie, zkuste společně vybrat co by se vám líbilo, děti budou mnohem lépe spolupracovat, když budou vědět, co je čeká.

DŮLEŽITÁ JE TRPĚLIVOST
Buďte s dětmi trpěliví!!! Nevyčítejte jim , že se nesmějí, nenuťte je do smíchu. Děti se neumí smát na povel, většinou to vede jen ke křečovitým výrazům. Naším úkolem bude je společně rozesmát. Takže s sebou vezměte dobrou náladu a trpělivost a odmění se vám za to nezapomenutelnými okamžiky.